Sākums Jaunumi Kontakti

Vēsture

Viss sākās 2002.gada 17.februārī, kad pasaulē nāca Upsi Oger Schloss ... un 6 nedēļu vecumā to pārvedām mājās. Kā vēlāk izrādījās - apbrīnojami gudru suni, kas mūs ieveda VAS pasaulē. Pamazītēm, soli pa solim... līdz pirmajām mācībām, izstādēm, pārbaudījumiem, vaislas atlasei... 2004.gadā.

Upsi pirmie bērni piedzima 2005. gada 10.janvārī, tad sāka veidoties SOLO RIGOLETTO ģimene.Pirmdzimtais - ARKO SOLO RIGOLETTO palīdzēja iepazīt vācu aitu suņu dzīves noteikumus - ar viņu iziets caur visiem apmācības smalkumiem un atbilstoši SV (Vācijas vācu aitu suņu apvienības) prasībām nokārtota vaislas atlase, Arko - reģistrēts SV Ciltsgrāmatā (HD/ED normal, DNA gpr., SchH3, Kkl1 Lbz.). 2013.gada Latvijas Kinmoloģiskās federācijas labākais veterāns. 5 metienos Upsi deva 27 bērnus, no kuriem 15 vēlāk gan veiksmīgi piedalījās izstādēs, gan kārtoja pārbaudījumus. Vaislas atlasi nokārtojuši 8, bet par izstāžu čempioniem kļuvuši 9 bērni. www.pedigreedatabase.com dati liecina par 496 Upsi pēcnācējiem 3 paaudzēs.

Otrs suns - Maija von der Fichtenspitze pie mums atbrauca no Vācijas. Pateicoties Maijas audzētājam - leģendārajam SV tiesnesim Heinz Huhn, iepazinu vācu aitu suņu audzēšanas ķēķi Vācijā. Soli pa solim... Līdzīgi kā amatu meistari glabā sava aroda noslēpumus, tā vācu audzētāji negribīgi dalās šķirnes veidošanas noslēpumos. Desmitiem braucienu uz izstādēm Vācijā, aizvien jaunas iepazīšanās ar VAS audzētājiem - selekcionāriem, tā pamazām veidojās apjausma par visskaistāko un gudrāko suņu selekcionēšanu. Sobrīd mūsu mājās Maijas mazmazdēls - Asterix Solo Rigoletto. 

Trešais ļoti īpašais, pie mums nejauši nonākušais lietuviešu izcelsmes suns Cezar Oaze izauga par izcilu šķirnes pārstāvi - neskaitāmu izstāžu uzvarētājs - 2007. gadā k'luva par Latvijas kinoloģiskās federācijas TOP suni (labākais izstāžu suns starp visu šķirņu pārstāvjiem)... Latvijas veterānu čempions 2012.

Gribētos teikt, ka pirmie suņi atrada mūs, jo sākumā nebija ne saprašanas, ne pieredzes, ne zināšanu. Pamazām, 10 gadu laikā mācoties un mācot rodas saprašana, ko, kad un kāpēc darīt un apjausma, ka pirmo suņu ienākšana mūsu dzīvē ir bijusi liktenīga. 

Gadu laikā daudzi no mūsu kucēniem aizceļojuši uz tuvākām un tālākām zemēm, bet arī Latvijā daudzi kucēnu saimnieki ir padevušies vilinājumam - izglītot savus suņus, krituši sportiskā azartā, piedaloties izstādēs. Mums nav citas iespējas kā "turēt latiņu", lai aizvien mūsu kucēnu saimniekiem būtu prieks un lepnums par saviem mīluļiem, tāpat kā mēs lepojamies ar viņiem - visdažādāko profesiju pārstāvjiem, kas piekrituši lielu daļu sava brīvā laika pavadīt ar saviem mīluļiem - vācu aitu suņiem.

Pateicoties suņiem sāku fotogrāfēt... Digitālās bildes no mūsu vēstures datējamas ar 2005.gadu... Arī dažādas izstādes - Baltijā, Vācijā, Baltkrievijā, Somijā, Šveicē, uzvaras un panākumi datējami ar šo gadu... Tāpēc klātpievienotās bildes atspoguļo mūsu kopdarbošanās sākumu.

Nu jau vairākus gadus trenējamies ar ES fondu atbalstu pašu izveidotajā suņu sporta laukumā Katlakalna "Ādiņās".