Sākums Jaunumi Kontakti

Pasaules galvenā Vācu aitu suņu izstāde 2018

Katra vācu aitu suņu audzētāja mērķis un/vai sapnis ir piedalīties Pasaules galvenajā vācu aitu suņu izstādē, kas katru gadu septembra sākumā notiek Vācijā. Mēs savu mērķi apvienojām ar ideju - dot savu ieguldījumu Latvijas simtgades izcilāko pasākumu klāstā - izstādīt audzētavu, pie kam sarežģītākajā kombinācijā, demonstrējot 5 dažādus suņus no 5 dažādiem tēviem un 5 dažādām mātēm. Rezultātā ieguvām 9.vietu, aiz sevis atstājot audzētavas no dažādām pasaules valstīm. Pirms mums - Vācija, Francija, Itālija, Dānija un audzētava no Grieķijas. Noteikti jāsaka, ka bijām pirmie no Baltijas, kas vasistiem svarīgākajā pasākumā izstādīja audzētavu. Tā kā Solo Rigoletto sākums ir pirmā kucīte Upsi Oger Schloss, tad bija iespēja arī izstādīt mātes grupu, kur Upsi pēcnācēji tika pārstāvēti vairākās paaudzēs. Trīs suņi - Xedgehog, Boss un Diva veiksmīgi startēja darba klasē.

Iesildoties Baltijas galvenajā vācu aitu suņu izstādē, kas notika 2018.gada augustā Latvijā, Solo Rigoletto ieguva pirmās vietas audzētavu konkursos gan īsspalvaino, gan garspalvaino suņu klasēs.

Arī šogad plānojam startus dažādās Rietumeiropas valstīs, lai mērotos spēkiem ar šīs pasaules labākajiem audzētājiem. Paldies komandai, bez kuras šāds starts nebūtu iedomājams, jo viss vasaras brīvais laiks pagāja treniņos un braucienos uz/no Vāciju, piedaloties lielākās un mazākās izstādēs, atrādot suņus BSZS tiesnešiem. Xedgehog, Boss, Diva, Harrison, Kenya, Jessica, Jemma un Eros stiprināja Solo Rigoletto komandu pagājušā gada galvenajā pasākumā, Hanna, Best un Nova atbalstīja reģionālajās izstādēs.

Īpašs paldies Marendai Zapolskai un Olgai Vartanyan - Jūs iemūžinājāt mūsu sapņa īstenojumu!

Pielikumā redzamās bildes no Vācijas Vācu aitu suņu apvienības (SV) fotoarhīva, kur tās apskatīt var www.schaeferhund.de . Ezis savā ringā bija pirmais, tāpēc arī redzams tik daudzās SV fotogrāfijās.