Sākums Jaunumi Kontakti

Nedēļas nogale Austrijas SZS un LGZS Vācijā!

Katru gadu pirms pasaules čempionāta cenšamies pabūt lielākajās reģionālajās izstādēs, lai jau pirms nominēšanas par pasaules karaļiem, "aptaustītu" un vaigā skatītu jaunās zvaigznes. Doma par došanos uz Austrijas čempionātu  dzima jau pavasarī, kad uz to mūs laipni uzaicināja Saabat vom Aurelius (nu ja Austrijas uzvarētāja) saimnieks Johann Koeller. Fantastiska vieta, kur bijām agri pavasarī Velden, Woertersee krastā. Domāts - darīts, devāmies turp atpūtas braucienā. Fantastiska vieta, lieliska organizācija. Kaut arī Vāci8ja turpat blakus, tomēr pasākuma gaisotne daudz sirsnīgāka, nepiespiestāka, kopā 18 dalībvalstis. Aizbraucām turp ar suņiem. Mēs - ar Somijā mītošo Rebeccu Solo Rigoletto, kas ieguva 8.vietu, par ko bijām ļoti priecīgi un Daiga - ar Emu, lai vēl vienu reizi atrādītu suni tiesnesim, kurš vērtēs viņu Pasaules čempionātā (noņemu cepuri Daigas uzņēmības priekšā!). Ema - V9, kas arī ir labi tik sīvā konkurencē. Pirmās trīs kuces - Queen vom Kapellenberg, viena no d'Anzin skaistulēm un Juri Schollerweiher būs BSZS VA skaitā un tas jau vien parāda konkurences nopietnību.

Suņos uzvar Saabat vom Aurelius. Kad iepriekšējās dienas vakarā tika izstādīta Saabat pēcnācēju grupa - šaubu nebij, ka viņš būs uzvarētājs. Jaunsuņos vinnē patīkama skata Fulza, Iliano un Labo dēli, būs interesanti viņus vērot Vācijā.

Svētdien dodamies uz landesgrupas izstādi Vācijā, kas ir pēdējā ar Zīgera tiesnešiem. Likmes ir augstas, katrā klasē, kuru tiesā PČ eksperti reģistrēti ap 50 dalībnieku. Pirms gala vērtējuma L.Quoll paziņo - uzvarētāja šogad nebūs. Tikai elites klases titula piešķiršana. Lai kā arī to pamato, sajūsmā nav neviens, ne skatītāji, ne dalībnieki, par vadošajiem Vācijas audzētājiem nemaz nerunājot... Neizlēmība? Bailes uzdrošināties un atzīt, ka šobrīd vadošie nav labākie, bet jaunie ir labāki? Lai kā arī būtu - intriga paliek... Bet šajā izstādē vinnē "vecie buki" Paer un Enosch, aiz sevis atstājot jaunākos - Leo, Iliano, Yoker, Pepe... kas atstāj krietni patīkamāku iespaidu kā titulētākie priekšgājēji... Mums lielākā sensācija - Team Leiksaid Kapitan - trešais junioros 50 suņu konkurencē... jau skaidrs, kuru ringu skatīsimies svētdienas rītā Kaselē. Turot īkšķus un jūtot līdz Kapitanam un viņa ģimenei - Taņečkai, Natālijai un skolotājam Klausam. Laiks rādīs unn kādreiz būs ko atcerēties par Kapitanu no paša viņa ieņemšanas brīža sākot, kam man bij tas gods stāvēt blakus...